Hatalmas magyar, ezen belül szolnoki és rákóczifalvi siker született a szakmák világbajnokságán. Megyénkből egyetlen fiatal, a Szolnoki Szakképzési Centrum Pálfy tagintézményének korábbi diákja, a rákóczifalvi Császi Sándor volt ott a rangos megmérettetésen.
A korszerű tudásról szóló Ipar 4.0 elnevezésű szekcióban soproni csapattársával, Izsó Rolanddal az úgynevezett negyedik ipari forradalom kihívásaiban igazolták: Magyarország, s ezen belül a szolnoki szaktudás igenis világhírű még a legmodernebb területeken is! De nézzük, mik is ezek a kihívások.
Az Ipar 4.0 lényegében a fizikai, digitális és biológiai technológiák összefonódását és integrációját jelenti. A magyar fiataloknak igazolniuk kellett kreativitásukat és tudásukat egy olyan területen, ahol a nagy adatok, az intelligens automatizálás, a mesterséges intelligencia radikálisan átalakítják a gyártási és üzleti folyamatokat, valamint a társadalom működését.
Császi Sándorék ebben igazolták tehetségüket és tudásukat, s lettek végül az előkelő negyedikek a rangos megmérettetésen.
Ebben a hatalmas versenyben egyébként a globális piacon Kanada, Németország és Japán fektet a legtöbb pénzt és energiát a legújabb ipari forradalom, az úgynevezett 4.0 hasznosításába, új módszerek kidolgozásába. Ezért is hatalmas eredmény, hogy a rákóczifalvi fiatalember soproni társával együtt felhelyezte a hazai, s ezen belül a szolnoki szakképzést ennek a dinamikus piacnak a globális térképére.
A Pálfyból a világ élmezőnyébe
A rákóczifalvi városi honlapon a következőket írják Császi Sándorról: „Sanyi a Szolnoki SZC Pálfy-Vízügyi Technikumban érettségizett és szerzett automatikai technikus végzettséget. Technikus hallgatóként 2022-ben megnyerte az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt az akkor első alkalommal rendezett Ipar 4.0 versenyen. Iskolája Pálfy-gyűrűvel ismerte el tudását és elhivatottságát. Jelenleg a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karának harmadéves hallgatója. Egyetemi tanulmányai mellett kutatási asszisztensként dolgozik a BME Ipar 4.0 Technológiai Laborjában. Az elmúlt évben igazi zsonglőrmutatványt végzett: tanult, dolgozott és közben profi szintre fejlesztette Ipar 4.0 tudását.”