Olyan gazdasági kihívásokkal állunk szemben, melykre az egész világ válaszokat keres. A magyar kormány az újabb nemzeti konzultáció segítségével kéri ki az emberek véleményét, ezúttal gazdasági-pénzügyi kérdésekben – hangsúlyozta Kocsis Máté, a Fidesz- Magyar Polgári Szövetség parlamenti frakcióvezetője szolnoki fórumán csütörtökön.
Amint a politikus a fórum előtti sajtótájékoztatón kifejtette, a kormány és a mögötte álló politikai többség úgy véli, Magyarországnak a gazdasági semlegességet kell választania.
– A magyar exportteljesítmény 76 százaléka a nemzeti összterméknek, és ezt nem csökkenteni, sokkal inkább növelni szeretnénk. Ám ha az Európai Bizottság által javasolt utat járjuk, akkor a magyar gazdasági teljesítmény csökkenni fog.
Kocsis Máté a jövő évben 3-6 százalék közötti gazdasági növekedésre számít Magyarországon, az ehhez szükséges lépésekhez azonban kiemelt szerepe van az emberek támogatásának is. A nemzeti konzultáció számos pontja érinti ezeket, így például a minimálbérről szóló megállapodás, a fiatalok lakáshoz jutásának támogatása vagy éppen a családi adókedvezmény megduplázása, a tizenharmadik havi nyugdíj állandósítása. Beszélt a hazánk gazdaságának gerincét adó mikro-, kis- vagy középvállalkozások támogatásának szándékáról is.
– Meg kell ismerni az Európai Bizottság és a magyar kormány álláspontját is, majd a magyar embereknek le kell tenniük valamelyik mellett a voksukat. Ezt követően újra a kormány mögött állhat egy nemzeti felhatalmazás, amely erőt ad majd a brüsszeli vitákhoz – mondta.
Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő hangsúlyozta: a magyar kormány hosszú idő óta kéri ki a választások között is a magyar emberek véleményét, ami segíti a kormányzást. Az új gazdaságpolitika céljai világosak. A jövedelmek emelése, a munkáshitel, a családi adókedvezmény megduplázása vagy éppen a kkv-k támogatása egyaránt fontosak lesznek a jövőben, ehhez azonban szükséges a polgárok támogatása is.
Szalay Ferenc, a Fidesz választókerületi elnöke, aki 22 éven keresztül vezette polgármesterként Szolnok városát, arról beszélt, hogy a kormány legitimitását nagy mértékben erősítheti a konzultáció eredménye egy brüsszeli vitában. Ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy mindenki véleményére kíváncsiak, ezért szeretné, ha minél többen visszaküldenék a konzultációs íveket. A gazdasági semlegesség kapcsán pedig megemlítette, hogy Szolnok kitűnő példa erre. Az elmúlt évek során érkezett ide cég a világ számos helyéről Kínától Franciaországig vagy épp Spanyolországig, melyek „jól megférnek” egymás mellett, erősítve Szolnok gazdaságát.