Nemet mondtak az adóemelésre

A Fidesz-frakció ellenzi az adóterhek növelését, ezért képviselői leszavazták meg az erről szóló előterjesztést a csütörtöki közgyűlésen.

Töreki András frakcióvezető és Mohi Márk pénteki sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a Fidesz és a KDNP frakciók képviselői egyöntetűen elutasítják az előterjesztést, nem asszisztálnak a brutális adóemeléshez.

– A 2026-os költségvetést előkészítő napirendhez pontatlan, átgondolatlan, rossz adatoktól hemzsegő előterjesztést kaptunk kézhez, melyet már bizottsági üléseken is szóvá tettünk – mondta el a frakcióvezető. – Az előterjesztés tartalmazta a lakossági terhek emelését (bérlakások, iskolai
térítési díjak), azaz joggal feltételezhető, hogy a városvezetés ezzel számol, ami elfogadhatatlan. Megdöbbentő volt számunkra, hogy Györfi Mihály azzal gyanúsítja a szolnoki cégeket, hogy eltitkolnak adóköteles ingatlanokat. Indul a boszorkányüldözés, ami Szolnok gazdasági élete ellen egy olyan támadás, amilyenre még nem volt példa! Az előterjesztők kikérték dr. Lits József, a VOSZ vármegyei elnöke állásfoglalását is. Eszerint a cégeket érintő ingatlanadó-emelést a vállalkozások csak azon az áron tudják kigazdálkodni, hogy más területeken szorítanak meg. Ez is csak alátámasztotta álláspontunkat, hogy nem szabad megszavazni ezt az előterjesztést, nem engedjük megsarcolni a szolnoki embereket és vállalkozásokat!

– A polgármester annyira ragaszkodik a szolnokiakat sújtó adóemeléshez, hogy ma reggelre újabb közgyűlést hívott össze emiatt. Ezen frakciónk nem vett részt, amint azt előzetesen jeleztük a város jegyzőjének. Ugyanakkor saját képviselői sem jelentek meg teljes létszámban, mindössze négyen ültek az asztalnál – tette hozzá Töreki András, aki a csütörtöki közgyűlés egyetlen pozitívumaként megemlítette, hogy a Fidesz-KDNP frakciójának sikerült kiharcolnia az intézmények és városi cégek dolgozóinak a karácsonyi plusz juttatást.

Mohi Márk az ingatlanadóról szólva elmondta, hogy akár egyéni tragédiákat is okozhatott volna a polgármester koncepciója.

– A javaslat különösen büntette volna a 150 négyzetméternél nagyobb házakat. Szolnok kertvárosi, szandaszőlősi területén sok olyan 40-50 esztendős házat találunk, melyeket idősek, egyedül élő nyugdíjasok laknak. Számukra megfizethetetlen lenne a drágulás – emelte ki.
Mohi Márk külön említette azt az új vízilabda központot, mely a Vízilabda Arénára alapozva kiépít a Magyar Vízilabda Szövetség. Mint mondta: Szolnok gazdagodik a beruházással, hiszen épül egy új medence, egy szállodai és gyógyászati komplexum. Kiemelten fontos, hogy ezeket a létesítményeket a szolnokiak is használhatják majd.
A képviselő hozzátette: a csütörtök éjszakába nyúló közgyűlést megszakító közmeghallgatáson Györfi Mihály polgármester többször is színpadiasan beszélt a tervezett elektrolitgyár építése ellen.

– Ádám Csaba képviselőtársam fel is hívta a figyelmet később az ülésen, hogy a beruházás ellen tiltakozók felé harcos elektrolitellenességet mutató városvezető a valóságban lelkesen támogatja a városi hulladékos cég, az NHSZ szerződéskötését az elektrolitgyárral a veszélyes hulladék elszállítására – mutatott rá az ellentmondásra Mohi Márk.

adóemelés, Fidesz-frakció, közgyűlés, Mohi Márk, Töreki András

szs

Oszd meg másokkal is!
Alföldhír.hu