Az önkormányzatra mutogatva panaszkodik közleményében a Szolnoki Dózsát működtető Szolnoki Vízilabda Club Kft. az anyagi helyzetére. Pedig a város segítségével több mint 1,2 milliárd forint támogatást kapott a klub az elmúlt években!
Nem tudja működtetni a Vízilabda Arnénát a Szolnoki Vízilabda Club Kft., adta hírül közösségi oldalán megjelent közleményében a klub. Valóban igaza lenne a nem is olyan régen még a világ egyik legpénzesebb csapataként Bajnokok Ligáját nyerő egyesületnek? Tényleg nem segít a város? Esetleg „elfelejtette” kiadásait a lehetőségeihez igazítani a menedzsment? Igyekeztünk utánajárni a dolgoknak.
Kezdjük az egészet ott, hogy a Vízilabda Sport Club Kft-nek a társasági adós támogatásokat szabályozó törvények értelmében fenntartási kötelezettsége van a TAO-támogatásból épült létesítménnnyel kapcsolatban! Ez a kötelezettség 2028-ig tart, márpedig addig még négy év hátravan!
Amint azt városházi forrásaink megerősítették: a klub évek óta lebegteti az önkormányzatnak, hogycbezárják az Arénát. Eközben a város igen komoly összeggel támogatja a vízilabdát, a városi és a város által közvetített állami támogatások együttesen öt év alatt meghaladták az 1,2 milliárd forintot!
Ez most sok, vagy kevés? Jó kérdés, a Szolnoki Dózsánál a városban sokkal népszerűbb Szolnoki Olajbányász tavaly és idén is 165 millió forintnyi városi támogatásban részesült (államit nem kapott), míg a vízilabda klub egy évre vetítve átlagosan 250 millióhoz jutott. Ezen a szemüvegen keresztül nézve egyáltalán nem tűnik úgy, hogy Szolnok városa nem állna a sportág mellett.
Az önkormányzat Fidesz-frakciójának tájékoztatása szerint az idei évben eddig 74 millió forintnyi támogatást utalt a város a klubnak, azaz nem igaz, hogy egyáltalán nem segít az önkormányzat.
Mint mondták, legutóbb a létesítmény üzemeltetésére szeptember 5-én kapott a klub 38,5 millió forintot! A Fidesz-frakció közleményében kiemelte: Szolnok városa jelentős segítséget biztosított és biztosít a vízilabda klub működéséhez, ennek a vállalt kötelezettségének, elsősorban az utánpótlásképzés érdekeit szem előtt tartva, mindig maradéktalanul megfelelt.
A polémiának ezzel aligha lesz vége, vízilabdázó gyermekek szülei az Alföldhírnek megerősítették: egyre többször akarja elvinni a klubot Szolnokról a tulajdonosi kör, állítólag legkomolyabban a szomszédos Martfű jött szóba. Ez utóbbi azért lenne érdekes, mert ha ott tudják finanszírozni a fenntartási költségeket, a klub üzemeltetését, akkor valami a szolnoki panaszok esetében igencsak sántíthat. Mindenesetre az egészen biztosnak tűnik, hogy százmilliós városi támogatások a szomszédos kisvárosból aligha ömlenek majd a csapathoz.
Az Alföldhír értesülései szerint egyébként a Dózsa esetleges elköltözése sem jelentené a sportág végét a vármegyeszékhelyen, ugyanis lennének olyan lelkes és hozzáértő szolnoki szakemberek, akik az úszó szakosztály átvételéhez hasonlóan a vízilabda utánpótlását is működtetnék.