Ismét „vacsora fehérben” Szolnokon

Idén augusztus 26-án várják egy közös vacsorára a szolnokiakat a Kossuth téren.

A „vacsora fehérben” kezdeményezés Franciaországból indult évtizedekkel ezelőtt, s azóta a világ számos pontján szokássá vált. Hófehér abrosszal terített, fehérbe öltözött, jókedvű emberek, akik magukkal hozzák vacsorájukat és jó társaságban, közösen fogyasztják el. Solnokon Gáspár István atya a Belvárosi Római Katolikus Egyházközség plébánosa honosította meg a hagyományt, aki párizsi tartózkodása idején találkozott ezzel a szokással.

Idén tehát augusztus utolsó szombatján este hét órára várnak a Kossuth térre gyermekeket, felnőtteket, fiatalokat, időseket egyránt. Hozzuk magunkkal vacsoránkat, italunkat és töltsünk együtt egy estét fehérbe öltözve, esetleg virágcsokorral, gyertyával díszített fehér asztaloknál, ahol kötetlenül beszélgethetünk, ismerkedhetünk, barátkozhatunk, kínálhatjuk egymást.

Fotó: Szolnok Belvárosi Római Katolikus Egyházközség

Szilvási Zsuzsa
Verified by MonsterInsights