Hosszabbításban nyert az Olaj

Óriási csatában, hosszabbításban harcolta ki a győzelmet az Olaj a döntő harmadik mérkőzésén, így ismét vezet a párharcban.

Férfi kosárlabda NB I., döntő

Szolnoki Olajbányász – Falco Vulcano KC 81-77 (13-20, 14-15, 22-9, 15-21, 16-12)

Szolnok: Warner 21/3, Badzim 16/6, Kovács 2, Subotic 20/3, Taiwo -. Cserék: Pongó 8/6, Rudner -, Gibson 9/3, Zsíros 5/3, Juhos -.

Falco: Anderson 16/12, Váradi -, Benke 8, Bruinsma 14, Keller 7. Cserék: Perl 25/3, Barac 7.

A mérkőzés első felében idegesen, pontatlanul játszott a Szolnok, már kilenc ponttal is vezetett a Falco. A második félidőben más fordulatszámra kapcsolt az Olaj, átvette a vezetést. Bár a rendes játékidő végére még ki tudott egyenlíteni a Szombathely, a hosszabbítás elején Pongó vezérletével másfél perc alatt 7 ponttal elléptek a piros-feketék. Óriási szívvel, minden labdáért küzdve játszott az Olaj, így a megszerzett előnyből már csak faragni tudtak a vendégek.

A döntő 2:1-es szolnoki vezetésről folytatódik hétfőn Szombathelyen.

Egy halas hétvége Szolnokon

A Tiszai Hal Napja és Sparhelt Fesztivál nem titkolt célja, hogy megismertesse a rendezvényre kilátogatókat a Tisza mentén élők hagyományaival, a tiszai halból készíthető finomságokkal.