Több intézményét is felújította a Kunhegyesi Református Egyházközség

A koronavírus járvány a Kunhegyesi Református Egyházközség gyülekezetét sem kímélte, jó ideje csak az üres templom kameráin keresztül léphetnek kapcsolatba a hívők Nagy Kálmán lelkésszel.

A Kunhegyesi Református Templom 2020. decemberében. Fotó: Bekecs Sándor

A nehézségek ellenére az egyház által fenntartott intézmények igen változatos évet tudhatnak maguk mögött. Felújították a templom külső homlokzatát, támogatást nyertek a Siloám Gyógyászati Központ, valamint a Sarepta Idősek Otthona fejlesztésére, és az óvoda bővítésére.

A pozitívumok ellenére rengeten negatív dolog is érte a református közösséget. A lelkészigazgatótól megtudtuk, a járványidőszakban hozott intézkedések a közösség mindennapjait érintette: csak online vehetnek részt a prédikációkon és az idősotthonban is hosszú hónapok óta látogatási tilalom van érvényben, mely még nyomasztóbbá tette az adventi ünnepeket.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: google
Google+
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: pinterest
Pinterest

Nem a saját házát adta el

Szolnoki Járási Ügyészség vádat emelt csalás bűntette miatt egy 48 éves törökszentmiklósi férfivel szemben. A vádirat szerint a férfi még 2020. nyarán állapodott meg egy

Tovább »