A férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján a Szolnoki Olaj idegenben 89–80-ra legyőzte a Kaposvárt, a KTE-Duna otthon 75–65–re megverte a Jászberényt. A Körmend a Szedeák otthonában diadalmaskodott szoros találkozón – a vége 79–83 lett – írja a Nemzeti Sport Online.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend 79–83 (23–16, 20–25, 23–30, 13–12)

KTE-DUNA ASZFALT–JÁSZBERÉNYI KSE 75–65 (22–21, 14–11, 23–17, 16–16)
Kecskemét, 1300 néző. V: Győrffy, Mészáros B., Minár
KECSKEMÉT: Thomas 5/3, WITTMANN 18/6, DJERASZIMOVICS 23/12, DJURASZOVICS 8, KARAHODZSICS 16
Csere: Révész Á., Miliszavljevics 5, Lewis
Edző: Forray Gábor
JÁSZBERÉNY: Nelson 13/6, Miller 11/3, BRBAKLICS 7/3, ALEKSZANDROV 15/6, Pantelics 3
Csere: Peringer 2, Mészáros M. 9/3, Buzás, Ruják B. 5/3
Edző: Miljan Csurovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–8. 7. p.: 15–13. 13. p.: 22–25. 17. p.: 33–27. 23. p.: 41–37. 27. p.: 49–42. 33. p.: 65–51. 37. p.: 68–62
Kipontozódott: Miller (38. p.)
MESTERMÉRLEG
Forray Gábor: – Boldog vagyok, mert jól játszó Jászberényt győztünk le. Jól reagáltunk a védekezés-váltásaira, illetve egyre jobban védekezünk. A Fehérvár elleni siker így ér igazán sokat.
Miljan Csurovics: – Mindent megtettünk a győzelemért, akár szorosabb is lehetett volna a meccs, ha nem hagyjuk ki a ziccereket. A Kecskemét rutinos játékosokból álló kiváló csapat, nagy tett lett volna, ha az otthonában tudunk nyerni.

KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 80–89 (17–17, 24–28, 17–18, 22–26)
Kaposvár, 1200 néző. V: Cziffra, Praksch, Győrfy
Kaposvár: Krnjajszki 7/3, NORFLEET 18/6, Ponjavics 3/3, Dramicsanin 13/3, Lalic 8
Csere: Hendlein 6, R. DAVIS 21/3, Baki 4
Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
Szolnok: JONES 28/24, Price 12/6, Kovács P., Krsztics 10/6, CAKARUN 24
Csere: Rudner, Taiwo 2, Tucker 10, Csák 3/3, Pallai
Edző: Gasper Potocnik
Kipontozódott: Price (37. p.)
Ivkovics Sztojan: – Sajnos a hajráig nagyon rosszul dobtuk a távoliakat, a másik oldalon viszont volt remek produkció, hiszen Jones egymaga nyolc triplát szerzett. Ha a két csapat elvileg egy szinten van, ilyen teljesítmény döntő lehet. Ráadásul minden negyedet tompán kezdtük.
Gasper Potocnik: – Alaposan felkészültünk a Kaposvár játékából. Kellő magabiztossággal és energiával kosárlabdáztunk, de csak így lehet mérkőzést nyerni, és így lehetünk sikeresek. Még mindig vannak sérültjeink, ám akik ezúttal pályára léptek, minden tőlük telhetőt megtettek.