A vasárnapi záró 5000 méteres döntőkben egy-egy arany- és ezüstérmet szereztek a magyarok a szegedi kajak-kenu világbajnokságon.

Szeged, 2019. augusztus 25. Az aranyérmes Bodonyi Dóra a nõi kajak egyesek 5000 méteres versenyének eredményhirdetésén a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én. MTI/Szigetváry Zsolt

A kajakosok küzdelmei magyar sikerrel indultak, Bodonyi Dóra ugyanis az erejét jól beosztva az 500 négyes után ebben a számban is nyerni tudott. A rajt után egy 8-10 fős élboly formálódott, majd ez a táv felére 5-6 fősre szűkült. A finisre aztán Bodonyi már csak a német Tabea Medert és a fehérorosz Marina Litvincsuk társaságában fordult rá. Bár ellenfelei próbálták támadni, a szolnoki versenyző tartotta pozícióját, és a két rivális “díszkíséretében” elsőként haladt át a célvonalon.

“A rajt után kicsit lemaradtam, még bennem volt, hogy két órával ezelőtt olimpiai számban nyertünk, és nem tudtam teljesen koncentrálni. Külön nem készülök az ötezerre, de így is működik. A négyesünk két hét alatt kis családdá kovácsolódott össze, tudom, hogy az abban a számban elért siker szakmailag értékesebb, de ez a győzelem is kedves nekem, mert ezt egyedül értem el” – nyilatkozott a parton a 25 éves Bodonyi, aki 2017 után másodszor nyerte meg a hosszú távú versenyt a vb-n.